231 - Tallrikar 12 st pläter England
Klubbat för:
4 000 SEK
1 800 SEK
GEORG RICHMOND COLLIS & Co., tallrikar, 12 st., Birmingham omkring 1840, djupa, räfflad mynningskant, graverade vapensköldar och crestvapen, i botten graverade initialer H. d`A
diameter 24,5 cm
PROVENIENS: Hotel D `Angleterre, Köpenhamn
slitage
skador
769180
2020-08-21