Armring brosch örhängen 14 k guld koraller
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARMRING, BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, med olikformade koraller, 1800-talets senare del, dekor med meanderslingor, säkerhetskedja ej öppningsbar, armringens innerdiameter 5,5 cm, total vikt ca 31 g, tidstypiskt etui medföljer
Lagningar, tennlödningar, örhängen omarbetade, skruvsystem senare, bucklor, bristningar, etui med skador
769244
2020-05-08