Armring brosch örhängen 14 k guld koraller

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ARMRING, BROSCH, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, med olikformade koraller, 1800-talets senare del, dekor med meanderslingor, säkerhetskedja ej öppningsbar, armringens innerdiameter 5,5 cm, total vikt ca 31 g, tidstypiskt etui medföljer

Lagningar, tennlödningar, örhängen omarbetade, skruvsystem senare, bucklor, bristningar, etui med skador

769244

2020-05-08