232 - Samovar försilvrad metall 1800-talets slut

Såld för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMOVAR, försilvrad metall, England 1800-talets slut, urnformad på kvadratisk med fyra kulfötter, dekor av pärlstav, graverad dekor samt gåvoinskription 1888, höjd 50 cm

bucklor

769259

2020-08-21