Åke Axelsson fåtöljer
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE AXELSSON, 6 st karmstolar, ´´Riksdagen´´, från Gärsnäs, formgiven 1981, samma stolsmodell återfinns i rikstagens utskotts- och mötesrum, utförd med stomme i bok, möbelklädsel i mörkrött läder, brännstämplade undertill, rygghöjd ca 84, bredd ca 62 cm
Bruksslitage, enstaka ytliga repor på klädsel,
769311
2020-05-07