Åke Axelsson fåtöljer

Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer
Åke Axelsson fåtöljer

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ÅKE AXELSSON, 6 st karmstolar, ´´Riksdagen´´, från Gärsnäs, formgiven 1981, samma stolsmodell återfinns i rikstagens utskotts- och mötesrum, utförd med stomme i bok, möbelklädsel i mörkrött läder, brännstämplade undertill, rygghöjd ca 84, bredd ca 62 cm

Bruksslitage, enstaka ytliga repor på klädsel,

769311

2020-05-07