Parti koppar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
PARTI KOPPAR, 5 dlr, tidigt 1900-tal, bestående bl.a av 1 gryta, handtag i järnsmide, 1 tekanna m.m, grytans längd ca 75, diameter 37, höjd på tekanna ca 20, diameter 23 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
769361
2020-05-07