Bordspendyl troligen Frankrike 1870-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BORDSPENDYL, troligen Frankrike, 1870-tal, empirestil, arkitektonisk form, fasade kanter, vit emaljerad urtavla, inläggningar med grönmelerad sten, längd ca 26.5 cm, bredd ca 14.5 cm, höjd ca 27 cm inkl dekorelement, nyckel för uppdrag medföljer
Kantnagg förekommer. Minnesplakett daterad 1875. Ej funktionstestad. SAV garanterar ej funktionen.
769417
2020-05-10