Bordspendyl troligen Frankrike 1870-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSPENDYL, troligen Frankrike, 1870-tal, empirestil, arkitektonisk form, fasade kanter, vit emaljerad urtavla, inläggningar med grönmelerad sten, längd ca 26.5 cm, bredd ca 14.5 cm, höjd ca 27 cm inkl dekorelement, nyckel för uppdrag medföljer

Kantnagg förekommer. Minnesplakett daterad 1875. Ej funktionstestad. SAV garanterar ej funktionen.

769417

2020-05-10