3 grytor Rörstrand bl a Marianne Westman
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, 3 grytor av porslin, "Dinera" och "My Garden", 1960-tal, tryckt och handmålad dekor av fiskar och grönsaker, stämpelmärkta Rörstrand My Garden MW (formgiven av Marianne Westman) respektive Rörstrand Dinera Sweden, grytan My Garden höjd 12, längd 30, grytan Dinera höjd 8-13, längd 18-22 cm
Smärre bruksslitage
769436
2020-05-10