235 - Vattenkanna karott skålar 2 st nysilver

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

1 800 SEK

VARMVATTENKANNA, KAROTT MED LOCK OCH 2 SKÅLAR, nysilver, 1930-40-tal, varmvattenkanna GAB 1930-tal, bastvirad hänkel, höjd 14 cm, karott Atla Danmark, diameter 17,5 cm, rund skål Råström Stockholm, diameter 19 cm, oval skål med svärtade handtag, längd 29 cm

slitage

769482

2020-08-21