Champagnestrutar tidigt 1800 tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHAMPAGNESTRUTAR, 11 st, omkring 1800-talets första hälft, empire, kupa med slipad och graverad dekor i form av olivslipad bård med blomstergirlander och tofsar, åttpassformat skaft, botten med slipad stjärna, höjd ca 21 cm
enstaka mikronagg förekommer
769492
2020-05-07