Champagnestrutar tidigt 1800 tal

Klubbat för:

7 200 SEK

6 000 SEK

CHAMPAGNESTRUTAR, 11 st, omkring 1800-talets första hälft, empire, kupa med slipad och graverad dekor i form av olivslipad bård med blomstergirlander och tofsar, åttpassformat skaft, botten med slipad stjärna, höjd ca 21 cm

enstaka mikronagg förekommer

769492

2020-05-07