1402 - Bricka karott 2 uppläggningsfat nysilver

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRICKA, KAROTT MED LOCK OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., nysilver, 1900-talets början, rektangulär bricka med handtag, 37x30 cm, rund karott med lock, diameter 21 cm, ett ovalt och ett runt uppläggningsfat, längd 50 cm/diameter 37 cm, kantdekor med fascesstav

lockets löstagbara handtag saknasslitage runt fat med graverad bokstav W på brättet

769516

2020-08-23