Karl Nordström, Nature Morte med blåvitt porslin
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARL NORDSTRÖM (1855-1923): Nature Morte med blåvitt porslin, monogramsignerad och daterad KN 1917, olja på duk, 37x45 cm.
PROVENIENS
Svensk-franska konstgalleriet, Stockholm
Skandinaviska Enskilda Banken, Stockholm (fram till 2016)
Ej examinerad ur ram. glasad.
769615
2020-05-10