Karl Nordström, Nature Morte med blåvitt porslin

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARL NORDSTRÖM (1855-1923): Nature Morte med blåvitt porslin, monogramsignerad och daterad KN 1917, olja på duk, 37x45 cm.

PROVENIENS
Svensk-franska konstgalleriet, Stockholm
Skandinaviska Enskilda Banken, Stockholm (fram till 2016)

Ej examinerad ur ram. glasad.

769615

2020-05-10