Harald Lindberg, Sydostbrotten
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HARALD LINDBERG (1904-1976): Vårutrustning vid Djurgården - Sydostbrotten, signerad Harald Lindberg, olja på pannå, 48x69 cm.
Målningen är utförd vid Wasahamnen på Djurgården. I bakgrunden skymtar Kastellet på Kastellholmen och Katarina kyrka på Södermalm.
769618
2020-05-10