Harald Lindberg, Sydostbrotten

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HARALD LINDBERG (1904-1976): Vårutrustning vid Djurgården - Sydostbrotten, signerad Harald Lindberg, olja på pannå, 48x69 cm.

Målningen är utförd vid Wasahamnen på Djurgården. I bakgrunden skymtar Kastellet på Kastellholmen och Katarina kyrka på Södermalm.

769618

2020-05-10