Bestickuppsättning "Chippendale" nysilver
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 63 delar, nysilver, "Chippendale", 1900-talets fjärde kvartal, 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matgafflar, 12 förrättsknivar, 12 förrättsgafflar, 1 såsslev, 1 smörkniv samt en picklesgaffel, knivarnas blad i rostfritt stål.
Något bruksslitage.
769785
2020-05-18