Georg Jensen skål sterlingsilver

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOHAN ROHDE, skål på fot, sterlingsilver, Georg Jensen, dessin nr 17B, stämplad Georg Jensen monogram Johan Rohde, dessin 17B samt Sterling, Denmark, hamrat arbete, genombruten fot med dekor av stiliserad löv och bär, höjd ca 13,5, diameter 14,7 cm, vikt ca 300 g

Smärre bruksslitage

769790

2020-05-10