Schatull
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
800 SEK
SCHATULL, army-stil, 1900-talets första hälft, mahognyfanér, beslag i mässing, invändigt med inrednings för sytråd, höjd 18, 47x47 cm
Ställvist kraftigt slitage med fanérskador samt stötmärken och fuktskador, benställning senare kompletterad
769842
2020-05-10