Urna Kina

Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, porslin, Kina, Kanton, 1800-talets andra hälft, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd ca 69, diameter ca 26 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage

769911

2020-05-10