Matmöbel gustaviansk stil
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, träskuren dekor, stolar med sadelgjor i sits, bestående av: matbord med 7 iläggsskivor á 55 cm, 8 stolar, 2 karmstolar, diameter ca 120, total längd ca 505, sitthöjd ca 47 cm
Bruksslitage
769944
2020-05-11