Axel Kargel olja på pannå
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL KARGEL (1896-1971): Ängsblommor, signerad A. Kargel, etikettmärkt a tergo 1930-tal, olja på pannå, bakom glas, ca 56x44 cm
HISTORIK: Minnesutställning Axel Kargel, Konstnärshuset Stockholm 1-18 sept 1973
Konstmuseet Kalmar 7-28 okt 1973
769976
2020-05-09