Axel Kargel olja på pannå

Axel Kargel olja på pannå
Axel Kargel olja på pannå
Axel Kargel olja på pannå
Axel Kargel olja på pannå
Axel Kargel olja på pannå
Axel Kargel olja på pannå

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL KARGEL (1896-1971): Ängsblommor, signerad A. Kargel, etikettmärkt a tergo 1930-tal, olja på pannå, bakom glas, ca 56x44 cm

HISTORIK: Minnesutställning Axel Kargel, Konstnärshuset Stockholm 1-18 sept 1973
Konstmuseet Kalmar 7-28 okt 1973

769976

2020-05-09