Edvin Öhrström bronsskulptur

Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur
Edvin Öhrström bronsskulptur

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 500 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM , skulptur, patinerad brons,monterad på marmorsockel, signnerad Öhrström och numrerad 2/10, gjutarstämplar från Herman Bergman fud. Kvinna på knä med krus, höjd ca 22 cm

Obetydligt slitage

769994

2020-05-11