Sextant 1800-tal

Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal
Sextant 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SEXTANT, tidigt 1900-tal, Cox & Coombes Devonport & Plymouth, England, mässing, längd ca 24 cm

Ingår i temaauktionen "Nautica"

Smärre åldersrelaterat slitage

770048

2020-05-11