Silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PARTI SILVER, 13 dlr, omkring tidigt 1900-tal, bestående bl.a av: 1-par ljusstakar, empirestil, tidigt 1900-tal, svenska importstämplar, 4 koppar, sannolikt Ryssland, otydlig stämplar, höjd på ljusstakar ca 20 cm, total vikt ca 535 g
Bruksslitage, ljustakar fyllda vid botten,
770113
2020-05-11