Silver

Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PARTI SILVER, 13 dlr, omkring tidigt 1900-tal, bestående bl.a av: 1-par ljusstakar, empirestil, tidigt 1900-tal, svenska importstämplar, 4 koppar, sannolikt Ryssland, otydlig stämplar, höjd på ljusstakar ca 20 cm, total vikt ca 535 g

Bruksslitage, ljustakar fyllda vid botten,

770113

2020-05-11