Stig Lindberg

Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG, "Pippi Långstrump", Gustavsberg, omkring 1970, väggplatta av stengods, dekor av ridande kvinna på häst, signerad Stig L och inpressat Gustavsberg a tergo Polykrom glasyr, ca 32 x 34 cm

Smärre slitage

770125

2020-05-10