Fingerborgar 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FINGERBORGAR, 2 st, guld, toppar i agat, en fingerborg Carl Johan Grönvall (aktiv 1860-1899), Stockholm, märkt 1882, den andra fingerborgen märkt Göteborg 1855, originalaskar, en ask märkt William Lyon (Göteborg), total vikt 7,5 g
En fingerborg med bristning, askar med slitage
770132
2020-05-11