Fingerborgar 1800-tal

Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal
Fingerborgar 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FINGERBORGAR, 2 st, guld, toppar i agat, en fingerborg Carl Johan Grönvall (aktiv 1860-1899), Stockholm, märkt 1882, den andra fingerborgen märkt Göteborg 1855, originalaskar, en ask märkt William Lyon (Göteborg), total vikt 7,5 g

En fingerborg med bristning, askar med slitage

770132

2020-05-11