Hans J Wegner stolar CH30

Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30
Hans J Wegner stolar CH30

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HANS J. WEGNER (Danmark 1914-2007), stolar, 4 st, modell "CH30", 190-talets mitt, Carl Hansen & Søn, Danmark, stomme i ek, textilklädda sitsar, brännmärkta undertill, sitthöjd ca 41 cm

Ålders- samt bruksrelaterat slitage, lagning på en ryggbircka

770167

2020-05-11