Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANNA HIRSCH PAULI (1864-1940), tillskriven: Porträtt av Mr Endicott i röd basker, akvarell på papper, 23x15 cm
På baksidan porträtt i blyerts av samme herre.
PROVENIENS
Konstnären Axel Borg (1847-1916), Örebro
Denna akvarell ingick i en samling akvareller och teckningar tillhörande konstnären Axel Borg, utförda av Borgs konstnärsvänner, däribland Georg och Hanna Pauli.
770177
2020-05-10