Hanna Hirsch Pauli, akvarell

Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Hanna Hirsch Pauli, akvarell
Hanna Hirsch Pauli, akvarell

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HANNA HIRSCH PAULI (1864-1940), tillskriven: Porträtt av Mr Endicott i röd basker, akvarell på papper, 23x15 cm
På baksidan porträtt i blyerts av samme herre.

PROVENIENS
Konstnären Axel Borg (1847-1916), Örebro

Denna akvarell ingick i en samling akvareller och teckningar tillhörande konstnären Axel Borg, utförda av Borgs konstnärsvänner, däribland Georg och Hanna Pauli.

770177

2020-05-10