Speldosa 1800-tal

Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets senare del, Schweiz, No 804, för 8 melodier, fodral i valnöt, locket med intarsia i form av ros inom medaljong, cylinderns längd ca 27,5, fodralets storlek ca 14, 47x18 cm

Fungerar ej, låset löst, fodralet med slitage och skador

770211

2020-05-11