Oidentifierad konstnär oljemålning
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): föreställande Erik Agrell (1777-1845) kyrkoherde i Järvsö, olja på duk, ca 60x51 cm
Erik Agrells dotter Erika Augusta gifte sig med Henrik Bergman som är farfars far till regissören Ingmar Bergman (1918-2007)
Lagning, krackelyr
770235
2020-05-11