Serge Poliakoff, efter, grafik
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERGE POLIAKOFF, efter (1900-1969): Composition bleue, rouge et verte, färglitografi, efter förlaga i gouache 1969, utförd av Charles Sorlier, numrerad 67/125, tryckt på Arches papper av Mourlot, Paris, editerad av A.M.G. Paris, stämplad på baksidan.
I. 87 x 63,5 cm
Colour lithograph after gouache 1969, executed by Charles Sorlier, numbered, stamped on the reverse. In good condition.
LITTERATUR: Riviere 85
770300
2020-05-11