Matgrupp 7 dlr gustaviansk stil

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MATGRUPP, gustaviansk stil, 7 dlr, slutet av 1900.talet, vitlackerade, bestående av 6 stolar i modell axet samt 1 matbord med två iläggsskivor, sitthöjd på stolar ca 45, höjd på bord ca 74, diamater ca 110, iläggsskivor á 30 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage samt skador kring kanter

770336

2020-05-11