238 - Matsalbord England
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MATSALSBORD med tre iläggsskivor á 68 cm, mahogny, dubbla bordsunderreden med svarvade på mässingshjul, omkring 1800-talets mitt, England, höjd 93,5, längd (som uppställt, med 2 iläggsskivor) ca 293 cm, maxlängd ca 360 cm, bredd 152 cm
Bruksslitage, någon smärre skada
770402
2020-08-21