239 - Stolar 1800-tal

239 - Stolar 1800-tal
239 - Stolar 1800-tal

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

STOLAR, 8 st., snarlika, rokoko, bok med träskuren dekor, pärlspikade skinnsitsar, 1800-tal, höjd 96, sitthöjd 46 cm.

PROVENIENS: Familjen Mörner

Bruksslitage, lagningar/limningar, senare skinnklädsel

770410

2020-08-21