239 - Stolar 1800-tal
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
STOLAR, 8 st., snarlika, rokoko, bok med träskuren dekor, pärlspikade skinnsitsar, 1800-tal, höjd 96, sitthöjd 46 cm.
PROVENIENS: Familjen Mörner
Bruksslitage, lagningar/limningar, senare skinnklädsel
770410
2020-08-21