246 - Vinkylare 1700-/1800-tal

Såld för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VINKYLARE, oktagonal, på ben, fanerad i mahogny och idegran, mässingsdetaljer, insats av zinkplåt, locket kantat av skuren repstav, raka kannellerade ben på hjultrissor, 1700-/1800-tal, England, höjd 79, 44 x 44 cm

Slitage, vissa skador, saknade delar, lös del medföljer

770486

2020-08-21