246 - Vinkylare 1700-/1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VINKYLARE, oktagonal, på ben, fanerad i mahogny och idegran, mässingsdetaljer, insats av zinkplåt, locket kantat av skuren repstav, raka kannellerade ben på hjultrissor, 1700-/1800-tal, England, höjd 79, 44 x 44 cm
Slitage, vissa skador, saknade delar, lös del medföljer
770486
2020-08-21