Bordsdekorationer orientaliska

Klubbat för:

900 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

BORDSDEKORATIONER, 2 st, orientaliska, 1900-talets fjärde kvartal, i form av bl a bonsaiträd i glas och ståltråd med porslinskruka, höjd 20 respektive 32 cm.

Zustandsbeschreibung

Något ytslitage. Den större med lite materialbortfall.

770513

2020-05-18