247 - Fällbord nyrokoko

247 - Fällbord nyrokoko
247 - Fällbord nyrokoko
247 - Fällbord nyrokoko
247 - Fällbord nyrokoko

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄLLBORD, nyrokoko, fanerat i mahogny, träskuret underrede av betsad bok, skiva med infällt broderi / applikation med årtalet 1850, under glas, England, höjd 70 (121), 70 x 85 x 69 cm

Proveniens: Margaretetorps gästgiveri

Bruksslitage, några lösa skruvar i gett gångjärn

770562

2020-08-21