247 - Fällbord nyrokoko
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, nyrokoko, fanerat i mahogny, träskuret underrede av betsad bok, skiva med infällt broderi / applikation med årtalet 1850, under glas, England, höjd 70 (121), 70 x 85 x 69 cm
Proveniens: Margaretetorps gästgiveri
Bruksslitage, några lösa skruvar i gett gångjärn
770562
2020-08-21