Väggur art deco
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GERHARD MALMBERG, tillskriven, väggur, för Mjölby intarsia, 1930-tal, art deco, ´Eos och Diana´, fanérat med flertalet träslag, bl.a björk, päron, samt riopalisander, höjd ca 32,5 cm, nyckel finns
Fungerar vid inskrivningstillfället, Bruksslitage
770643
2020-05-12