Väggur art deco

Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco
Väggur art deco

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GERHARD MALMBERG, tillskriven, väggur, för Mjölby intarsia, 1930-tal, art deco, ´Eos och Diana´, fanérat med flertalet träslag, bl.a björk, päron, samt riopalisander, höjd ca 32,5 cm, nyckel finns

Fungerar vid inskrivningstillfället, Bruksslitage

770643

2020-05-12