Figuriner Lisa Larson Afrika
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, 2st., figuriner, stengods, "Tiger", formgivningsår 1965, samt "Lejon litet", formgivningsår 1970, båda ur serien Afrika, Gustavsberg, målade och delvis glaserade, märkt Lisa L Gustavsberg samt etikettmärkt, tigerns längd ca 27, lejonens höjd ca 5 cm
Smärre slitage, obetydliga glasyrnagg kan förekomma
770644
2020-05-12