Figuriner Lisa Larson Afrika

Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika
Figuriner Lisa Larson Afrika

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LISA LARSON, 2st., figuriner, stengods, "Tiger", formgivningsår 1965, samt "Lejon litet", formgivningsår 1970, båda ur serien Afrika, Gustavsberg, målade och delvis glaserade, märkt Lisa L Gustavsberg samt etikettmärkt, tigerns längd ca 27, lejonens höjd ca 5 cm

Smärre slitage, obetydliga glasyrnagg kan förekomma

770644

2020-05-12