Lisa Larson Kennel & Lilla Zoo

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LISA LARSON, 3 st., figuriner, "Midi bulldog" (höjd ca 13,5), ur serien "Kennel", formgivningsår 1972 samt "Katt" (höjd ca 12) och "Katt" (höjd ca 10, längd ca 11 cm), båda ur serien "Lilla Zoo", formgivningsår 1955, stengods, Gustavsberg, etikettmärkta Design Lisa Larson

Smärre slitage, obetydliga glasyrnagg kan förekomma, en katt med tuschpennafläckar på undersidan

770688

2020-05-12