Lisa Larson All världens barn
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, 8 st, figuriner, bestående av "Nord", "Syd", "Öst", "Väst" samt "Ivan", "Maria", "Nils", "Mei", figuriner, ur serien "All världens barn", Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1974-75, märkta Lisa L Sweden Gustavsberg, delvis etikettmärkta, höjd ca 10-14 cm
Smärre slitage, Nord med smärre fotnagg, obetydliga glasyrnagg kan förekomma
770692
2020-05-12