Skulpturer

Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer
Skulpturer

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

SKULPTURER (2) 1800/1900-tal, Grand Tour souvenirer i form av diskuskastaren samt löparen från Herculaneum, patinerad brons, socklar i alabaster och serpentin samt marmor, höjd ca 17 samt 15 cm

Diskuskastaren med lagad arm, marmorrsockeln med lagning, slitage

770762

2020-05-12