Skulpturer
Klubbat för:
1 300 SEK
1 500 SEK
SKULPTURER (2) 1800/1900-tal, Grand Tour souvenirer i form av diskuskastaren samt löparen från Herculaneum, patinerad brons, socklar i alabaster och serpentin samt marmor, höjd ca 17 samt 15 cm
Diskuskastaren med lagad arm, marmorrsockeln med lagning, slitage
770762
2020-05-12