Skulptur
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKULPTUR, tidigt 1900-tal, Grand Tour souvenir i form av Den kapitolinska varginnan, patinerad brons, sockel i marmor (siena) samt svart marmor/kalksten, höjd ca 10 samt längd 11 cm
Ett stort nagg på den övre plattan, några mindre på den undre, slitage
770763
2020-05-12