Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKULPTUR, tidigt 1900-tal, Grand Tour souvenir i form av Den kapitolinska varginnan, patinerad brons, sockel i marmor (siena) samt svart marmor/kalksten, höjd ca 10 samt längd 11 cm

Ett stort nagg på den övre plattan, några mindre på den undre, slitage

770763

2020-05-12