Skrivbord 1800-tal

Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal
Skrivbord 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, valnöt, stomme i furu, balusterformade ben, beslag i mässing, låda i sarg samt två lådor på vardera sida, skinnklädd skiva, höjd ca 77, 127x63 cm

Nyckel saknas, åldersrelaterat slitage, avslag, repor, lös skinnklädsel,

770765

2020-05-12