Ljusstakar i silver

Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, (7) 1 par i silver, 1900-talets första hälft, skål, skål med fötter, skål i glas med kant i silver samt 2 bägare, allt i silver, bl a C G hallberg, ljustakarna med fyllning i botten samt ingraverat monogram och årtal, höjd mellan ca 5-11,5 cm, vikt (2 skålar samt bägarna) ca 309 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

770789

2020-05-12